تبلیغات
متن كتاب های آموزشی

متن كتاب های آموزشی
همیاری 

مقدمه

چگونگی شكل گیری بحث

اخلاص و منطق دو گوهر گرانبها، و ارزشمندترین زینت انسان های والا، و بهترین خصلت افراد نیك اندیش و حقیقت طلب است.

به خدا؛ به نام خدایی كه زیبایی ها را آفریده است؛ به نام خدایی كه نعمت های بی كران خود را به ما ارزانی داشته است؛ به نام خدایی كه زن را آفریده است؛ موجودی كه تجسم عینی هنر خداوند و سمبل زیبایی، عطوفت، مهربانی، تسكین و فداكاری است؛ به نام خدایی كه به انسان قدرت تكلم عنایت فرمود كه بالاترین نعمت در جهان هستی است؛ به نام خدایی كه تفكر، خلاقیت و ابتكار را كه از ویژگی های اختصاصی انسان هاست به او ارزانی داشته است.

نگارنده از خرداد ماه سال 1369 هـ.ش در مورد غذا و ویژگی های بدن انسان و بیماری های آن شروع به مطالعه و تحقیق نمود و به لطف خداوند متعال، در پرتو آن، امور مهم و باارزشی بر او آشكار شد و به تجارب بسیار مفید و ارزنده ای در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.

امید است خوانندگان گرامی با مطالعه و به كار بستن توصیه های آن در زندگی روزه مره ی خویش همیشه از صحت و سلامت كامل برخوردار شوند و زندگی را به كام گردانند. مطالبی كه خدمت شما خوانندگان عزیز عرضه می شود، حاصل سال ها تجربه ی نگارنده است. این مطالب از این نظر با ارزش است كه به راحتی می توان آن را در زندگی روزمره به كار  بست و سلامتی، نشاط، و مهم تر از همه تعالی روح خود را برای خود به ارمغان آورد.

اندیشه و افكار انسان در گرو غذایی است كه تناول می كند. انسان هر چه بخورد همان خواهد شد. علی (ع) در این مورد می فرماید: معده ی خود را گورستان حیوانات نكنید.»

پس بهتر است بیش تر از گل و گیاه استفاده كنیم و خصوصیات آن ها را در خود بوجود آوریم و از ظرافت و لطافت طبع آن ها برخوردار شویم. اگر چنین حالتی در ما به وجود آید، ‌احساسات جالبی به ما دست خواهد داد، از آن جمله روز به روز حس نوع دوستی و انسان دوستی در ما تقویت می شود و نیز بیشتر برای جامعه ی خود مفید خواهیم شد و انرژی های مثبت پیوسته در ما افزایش می یابد و روحیه ی كمك به دیگران در وجود ما قوی تر می گردد.

به شرطی كه در وهله ی اول به غذای خود به دقت بنگریم و غذایی كه در شأن ماست استفاده نماییم در این حالت،‌با شادی دیگران شاد، و با غم آنان، اندوهگین می شویم. یكی از علل و عواملی كه پیامبران اولوالعزم الهی كه به مراتب عالیه دست پیدا كرد اند، استفاده از مائده ی آسمانی بوده است. اگر به دقت بنگریم یكی از مسائل بسیار جالب و شگفتی كه از قرآن كریم استنباط می شود عبارت است از:

خلقت انسان+ اعمال انسان = غذای انسان

این معادله از آیات 5 سوره طارق و 15 حج و 19 كهف و 24 عبس به دست می آید.

بزرگ ترین نعمت برای انسان عاقل سلامتی جسم و روح است كه می توان با تغذیه ی صحیح و طبیعی آن را به دست آورد، زیرا عقل سالم در بدن سالم تحقق پذیر است. به امید روزی كه همه ی انسان ها از این نعمت های الهی برخوردار شوند و در صحت و سلامتی كامل به زندگی خود ادامه دهند و فردی مفید برای خود و جامعه باشند.

در شب 31 اردیبهشت سال 1369 هـ.ش ، این مساله به ذهنم خطور كرد كه با وجود قرآن به عنوان بزرگ ترین معجزه ی پیامبر اكرم (ص) چرا انسان ها دچار مشكل، به خصوص بیماری می شوند؟ چرا غذای انسان از این همه تنوع برخوردار است؟ غذا چه تاثیری در جسم و روح آدمی دارد؟ چرا خداوند بعضی از غذاها و یا مواد خوراكی را منع فرموده است؟ چرا پیامبران و امامان معصوم معمولا بیمار نمی شدند؟ بالاخره، چرا پیامبر گرامی اسلام (ص) چنین فرموده اند: «معده خانه ی همه بیماری هاست و امساك و كم خوری در رأس همه ی داروهاست.»

چنین افكاری ذهنم را به خود مشغول كرده بود و مدام در فكر بودم . بالاخره تصمیم گرفتم به لطف الهی صبح كه از خواب بیدار شدم فقط از غذایی استفاده نمایم كه طبیعی باشد و آن را با آتش دگرگون نكنم، و اثرات مفید و یا اثرات سوء آن را روی جسم و روح خود تجربه نمایم. بعد از 24 ساعت از عملی ساختن این تصمیم، اولین پیامد آن داشتن یك احساس خوب و راحت و سبكی خاصی بود همین امر باعث شد كه در تصمیم خود مصمم شوم و این راه را ادامه دهم و به مرور به نتایج جالبی برسم اكنون از این بابت خداوند منان را شاكرم كه به این بنده ی ناچیز خود توفیق داد تا از این طریق، در خدمت بندگانش باشم.

جالب این كه پس از گذشت یك هفته، اولین كسی كه با تصمیم من مخالفت كرد همسرم بود؛ زیرا این روش تغذیه با نوع تغذیه ی اهل خانواده تفاوت داشت و آن ها اظهار می كردند كه چرا تكروی می كنی از غذاهای ما نمی خوری؟

همسرم دچار چند نوع بیماری بود كه مدام وی را رنج می داد. اولین آن ها نوعی سینوزیت حاد بود و می بایست دائم از كپسول های آنتی بیوتیك استفاده كند تا از سردردهای شدیدی كه گریبان گیرش بود رهایی یابد، استفاده می كرد خوب بود. دومین بیماری ایشان حساسیت و آلرژی حاد بود، منطقه ای كه ما زندگی می كردیم دارای هوای فوق العاده خشكی بود، و ایشان مرتب عطسه و خارش حلق  و بینی و چشم داشت، و برای تسكین این ناراحتی ناچار بود مرتب از آمپول های آنتی هیستامین استفاده كند. سومین بیماری وی ناراحتی گوارشی بود، و از بعضی از مواد غذایی نمی توانست استفاده نماید؛ چرا كه مثلا با مصرف چند عدد خرما دچار جوش های چركین در صورت می شد. در مجموع، ایشان از حال و حوصله ی خوبی برخوردار نبود؛ زیرا این ناراحتی ها مدام وی را رنج می داد و اكثر اوقات دچار كسالت بود.

پیشنهاد من به ایشان این بود كه حدود یك هفته با من هم غذا شوید، اگر ناراحتی هایتان برطرف شد، دیگر به من اعتراض نكنید،‌و اگر این ناراحتی ها هم چنان باقی ماند، من از این نوع تغذیه دست برمی دارم و مثل قبل زندگی می كنم. ایشان این شرط را پذیرفتند و با هم به این نوع تغذیه ادامه دادیم.

شاید برای شما خوانندگان گرامی قابل باور نباشد كه بعد از گذشت سه روز، دیگر اثری از سینوزیت و سردرد و آلرژی در ایشان نبود و ناراحتی گوارشی او نیز از بین رفته بود. بعد از 3 روز، لطف خداوند یار گردید و همسرم مشوق من شد و بالاخره، 5 سال پابه پای من، هم كار و هم یار من در این تجربه و تحقیق بود؛ حتی بعضی مواقع بیش تر از من مسائل را مراعات می كرد و مایه دل گرمی من در ادامه ی راه بود و واقعا بنده خود را مدیون زحمات بی شائبه ی ایشان می دانم. و امیدوارم كه خداوند به ایشان جزای خیر دهد.

اكنون پس از گذشت سال ها تجربه و تحقیق بنا به فرموده ی پیامبر گرامی اسلام كه فرموده اند: «زكات علم به نشر و گسترش آن است»، نتایج آن را در اختیار خوانندگان عزیز قرار می دهم. به لطف خداوند، امیدوارم بتوانم یافته های خود را به تدریج در قالب كتاب و مقاله در اختیار مشتاقان سلامتی قرار دهم.

نگارنده  معتقد است در صورت عمل به دستورات قرآن، و توكل به خداوند و نیز رعایت تغذیه ی صحیح و سایر عوامل، انسان می تواند تا حدود زیادی بدون بیماری و اضطراب خاطر زندگی نماید و از مصرف دارو بی نیاز شود.

در طول سال های تجربه و تحقیق ، بسیاری از دوستان و آشنایانی كه در بستر بیماری به سر می بردند و بیماری های صعب العلاجی داشتند به لطف و كرم خداوند و با به كار بستن برخی از تجربه ها، بدون آن كه دارویی مصرف كنند از بستر بیماری نجات پیدا كردند و سلامتی و شادابی و نشاط خود را به دست آوردند؛ و من از این بابت خداوند مهربان را ثنا می گویم.

امید است این تجارب و تحقیقات ناچیز و نتاج به دست آمده از آن ها مودر استفاده ی خوانندگان عزیز قرار گیرد و از مبتلا شدن به بیماری رهایی یابند و كمتر نیازی به دارو و جراحی و كارهای دیگر پزشكی داشته باشند و پیوسته در سلامتی كامل به سر برند.

از خوانندگان گرامی نیز خواهشمندم كه با مطالعه ی دقیق این اثر و ارائه ی انتقادها و پیشنهادهای خود، نگارنده را مورد لطف خویش قرار دهند و از این طریق او را در ارائه ی ویرایشی بهتر یاری دهند؛ زیرا انسان غیرمعصوم عاری از خطا و اشتباه نیست و از این رو،‌ نوشتار حاضر هم نمی تواند خالی از خطا و اشتباه باشد. به هر حال، امید است دوستان عزیز كاستی ها را تذكر دهند و نگارنده نیز پیشاپیش از این بابت از همه ی آنان كمال تشكر و امتنان را دارد.

به امید روزی كه همه ی بندگان خدا در صحت و سلامت بوده و بندگی واقعی خدا را به جای آورند و قدم در راه خیر گذارند كه این امر یكی از «باقیات الصالحات» است؛ ان شاءالله

تایپ : علی اكبر ادهم
طبقه بندی: مقدمه چگونگی شكل گیری بحث،
[ شنبه 10 بهمن 1388 ] [ 11:08 ب.ظ ] [ علی اكبر ادهم ماراللو آموزگار ششم ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فروش بک لینکطراحی سایتعکس